Hlavní nabídka2019/04/02 - Taktické cvičení IZS PDF Tisk
Napsal uživatel Tomáš G.   

Taktické cvičení Integrovaného záchranného systému "Rockový koncert 2019"

2. 4. 2019, Výstaviště

Taktické cvičení pořádané Jihomoravským krajem k prověření součinnosti složek IZS při mimořádné události s velkým počtem zraněných osob. Námětem byl požár na rockovém koncertu, následkem kterého vznikla panika. Pořadatelské službě se situace vymkla z kontroly a došlo ke zranění velkého počtu osob, navíc došlo k napadení několika osob agresívním účastníkem. Byly postupně povolány složky IZS - Policie ČR, Zdravotnická záchranná služba JmK a Jednotky požární ochrany (Hasičský záchranný sbor JmK - PS BVV, PS Lidická, PS Starý Lískovec a PS Přehrada a jednotky Sborů dobrovolných hasičů Brno - Černovice, Brno - Královo Pole a Brno - Slatina). Činnost členů naší jednotky zahrnovala asistenci při stavbě a vybavení stanu pro zraněné osoby a zejména asistenci při přenášení zraněných osob (dle pokynů Zdravotnické záchranné služby).

Na zásahu, na organizaci a na provedení cvičení se aktivně podílelo 447 osob, zapojeno bylo 775 figurantů - celkem se tedy na cvičení podílelo 1222 osob. Z hlavních složek IZS zasahovalo 53 členů ZZS, 75 příslušníků PČR a 49 členů jednotek požární ochrany.

Další informace o cvičení naleznete na internetové adrese:

https://www.kr-jihomoravsky.cz/Default.aspx?ID=387245&TypeID=2

 - internetové stránky Jihomoravského kraje

http://www.firebrno.cz/cviceni-proverilo-postupy-slozek-izs

- internetové stránky HZS JmK