Hlavní nabídka2019/06/21 - Naučné dopoledne - ZŠ Jana Babáka PDF Tisk
Napsal uživatel Tomáš G.   

Naučné dopoledne - chování při mimořádných událostech

21. 6. 2019, ZŠ Jana Babáka

Naučné dopoledne pro žáky II. stupně ZŠ Jana Babáka zaměřené na chování při mimořádných událostech, proběhlo ve spolupráci s Policií ČR, Městskou policií Brno a Zdravotnickou záchrannou službou JmK (ZZS).

Žáci nejprve prošli naučnou částí, kdy se na jednotlivých stanovištích mohli naučit nejpotřebnější věci, například z oblasti požární ochrany i požární prevence. Potom si v závodě hlídek mohli svoje vlastnosti ověřit, přesněni ukázat, co si stihli zapamatovat a co se stihli naučit. Součástí byla i ukázka hašení hořícího oleje - správný postup a jako odstrašující případ byl ukázán i nesprávný postup. Žáci si mohli prohlédnout hasičskou techniku, případně vozidlo ZZS, mohli si vyzkoušet i hašení hasicím přístrojem. 

Na organizaci se podíleli kromě dospělých členů sboru i členové oddílu mladých hasičů.