2011/10/08 - Závod všestrannosti - Jehnice PDF Tisk

Závod všestrannosti - I. část okresního kola celoroční celostátní hry mladých hasičů
8. 10. 2011, Brno - Jehnice

Úkolem pětičlenných hlídek je zdolat trať o délce cca 2,5 km, na stanovištích pak správně splnit úkoly, jako je střelba ze vzduchovky na špalíky, vázání uzlů, prokzání znalostí topografických značek a práce s mapou, ručkování po vodorovném laně, určení vhodného hasicího přístroje a prokázání znaosti grafických značek technických prostředků (tedy hasičského náčiní) a ošetření zranění na stanovišti provní pomoci. Pro kategorii dorostu jsou pravidla dále upravená - čeká je mimo jiné šplh po laně a optická signalizace v pož. ochraně.
Start i cíl byl v areálu základní školy v Brně - Jehnicích.

Mladší žáci:    4. místo ze 14 (zvítězilo družstvo z Útěchova)
Starší žáci:     4., 8. a 10. místo ze 13 (zvítězilo družstvo z Útěchova)
Dorostenci:     1. místo ze 3

SDH Brno - Královo Pole se nemalou měrou podílel na zabezpečení soutěže, jednak dodáním části materiálu, jednak působením 9 rozhodčích či členů štábu.