2012/09/08 - Dvojdenní výcvik jednotky PDF Tisk

Po nezbytném krátkém teoretickém úvodu a vybavení se na vícedenní pobyt v terénu jsme se odsunuli mimo Brno na vojenské cvičiště, kde dnem i nocí probíhala praktická část.

Náplní výcviku byly jednak úplné základy - tedy základní výcvik s nářadím a základní bojové rozvinutí, jednak  lezecká technika a výcvik se žebříky.

Následoval noční cvičný zásah jednotky, který prováděla tři požární družstva.

V noci se dále cvičil průzkum v podzemních prostorách za snížené, resp. za prakticky nulové viditelnosti.

Z další náplně za zmínku stojí nácvik sebezáchrany - slanění z patra cvičné věže a nácvik zásahu při různýh typech událostí.

Nocleh byl zajištěn na louce s použitím stanů a vlastního vybavení; příprava a balení jednotky na déletrvající pobyt v terénu byly rovněž součástí výcviku.

Při výcviku byla využita technika: automobil Seat, CAS 25 2x, CAS 32, Avia furgon.

Akci absolvovalo 19 účastníků - členů jednotky a členů v přípravě, počítaje 1 člena zabezpečujícího stravu.