2013/06/01 - Dětský den v Králově Poli PDF Tisk

Dětský den pořádaný radnicí Městské části Brno Královo Pole ve spolupráci s našim sborem; dále se zapojili členové královopolského Sokola.

Pro děti bylo připraveno deset soutěžních stanovišť, na kterých si mohl každý vyzkoušet své dovednosti, popřípadě se pochlubit svými znalostmi. Jednalo se například o stříkání vodou na maketu hořícího domu - vetešnictví firmy Fr. Požár a syn, vyzkoušet překážkovou dráhu v hasičské výstroji, proběhnout dráhu se spojováním hasičských hadic anebo překonat lanovou překážku. Bylo zde i stanoviště s ukázkami hasičské výstroje a hasicích přístrojů, kde se ověřovali znalosti soutěžících; ti, kteří nevěděli, tak se mohli trochu přiučit. Za splnění všech úkolů si pak účastníci vylosovali ceny. Zájemci si mohli prohlédnout hasičské automobily (cisterna CAS 32 Tatra 815 a dopravní automobil DA 12 Avia 31).