Hlavní nabídka2016/05/28 - Dvojdenní výprava do údolí řeky Oslavy PDF Tisk
Napsal uživatel Tomáš G.   

Dvojdenní výprava do údolí řeky Oslavy

28. - 29. 5. 2016

 

Dvojdenní putování údolím řeky Oslavy, kterého se zúčastnili nejodhodlanější členové dorostu. Z Brna jsme jeli vlakem do Rapotic, odtud autobusem do Ketkovic a tam vlastně začala cesta. Šli jsme na Ketkovický hrad, odtud do údolí k soutoku řeky Oslavy a Chvojnice. Pak jsme vystoupali na zříceninu hradu Kraví hora. Další putování vedlo proti proudu řeky Oslavy, až pod Vlčí kopec a pod Sedlecký hrad. Přenocovali jsme venku, přesněji pod přístřeškem z plachty. Druhý den jsme se kromě cestování věnovali i koupání v řece, navečer jsme dorazili do Náměšti nad Oslavou, kde naše cesta končila, odtud nás odvezl vlak zpět do Brna.

Za dva dny jsme urazili něco málo přes 25 km, nepříliš jednoduchým terénem, zkontrolovali 4 kešky již dříve odlovené a našli dvě dosud námi neodlovené.