Hlavní nabídka2016/08/15 - Pětidenní putování po České Kanadě PDF Tisk
Napsal uživatel Tomáš G.   

Pětidenní putování po České Kanadě

15. - 19. 8. 2016

Výprava do České Kanady, tedy do nejjižnější části Českomoravské vrchoviny začala ve Slavonicích. Tam jsme se protáhli zdejším podzemím, vystoupili na radniční věž a za městem se podívali do muzea opevnění - do řopíku vybaveného podle původní podoby. Dalším pozoruhodným místem byl Pfaffenschlag, středověká vesnice, objevená archeology v šedesátých letech a vykopaná z hlíny ve spolupráci s žáky místní školy. Poté jsme se podívali do Graselovy sluje a k Schillerovu kameni. Další cesta vedla přes Stálkov do lesů v okolí hradu Landštejna. Ten jsme si samozřejmě zevrubně prohlédli. Učinili jsme i odbočku do Starého města za účelem nákupu potravin. Další cesta směřovala na severozápad, k místní úzkorozchodné železnici, na kterou jsme narazili na zastávce Kaproun. Poslední den jsme cestovali po trati do stanice Hůrky, kde jsme odlovili naši dosud nejnáročnější kešku ("Helmut von Seireit", terén 4/5, obtížnost 4,5/5). A pak jsme nasedli do úzkorozchodného vlaku, který nás pomalu dovezl do Jindřichova Hradce, dál jsme vlakem dojeli až do Brna. Akce se zúčastnila pouze hrstka nejodvážnějších. Cesta měřila cca 62 km. Bylo na ní uloveno celkem 8 kešek.

 

Kešky odlovené na této cestě:

Pfaffenschlag

Skalni utvary Stalkova 4

Schilleruv kamen

Skalni utvary Stalkova 2

Skalni utvary Stalkova 1

Rybnik Pstruhovec

Kaplicka pod Landstejnem (ozvlaste narocny odlov)

Helmut von Seireit