Hlavní nabídka2016/10/23 - Jednodenní výprava PDF Tisk
Napsal uživatel Tomáš G.   

Jednodenní výprava

23. 10. 2016, Bílovice - Soběšice - Královo Pole

Jednodenní výprava mladších žáků do okolí Brna.

Sraz byl na hlavním nádraží. Jeli jsme vlakem do Bílovic nad Svitavou. Nejdříve jsme se podívali k řece na ostrov, na kterém je jeden z nejstarších pomníků obětem první světové války. Pak naše cesta vedla údolím potoka a pak přes louky do Soběšic. Tam jsme vystoupili na kopec Strom - Ostrá horka, který je památný zejména tím, že na něm kdysi dávno stála kaple a její střed byl zaměřen jako nejstarší trigonometrický bod v českých zemích. A také tím, že je na něm rozhledna, na kterou jsme samozřejmě vystoupili. Další cesta vedla ke kapli U Antoníčka. Tam jsme hráli hry, trochu i pomohli poklidit listí z lavic a pak jsme dorazili na hasičskou stanici, kdy výprava končila.