2017/04/08 - Úklid Králova Pole - "Ukliďme Česko" PDF Tisk

Úklid Králova Pole - akce " Ukliďme Česko"

8. 4. 2017

Letos se již potřetí konala v Králově Poli dobrovolnická akce zaměřená na úklid některých lokalit od odpadků. Akci pořádala Městská část, s technickým zajištěním pomáhal náš sbor. Letos byla pozornost věnována lokalitě Kotlůvek, tj. prostoru ohraničeném ulicemi Křižíkova (resp. železniční tratí), Kociánka, Mojžíšova, Žleb a Myslínova. Za starých časů v těchto místech býval původní královopolský hřbitov. Nyní je zde opuštěný porost, nejlépe jej vystihuje pojem "lesopark", tvoří jej povětšinou akáty a keře, v horní části pak borovice. V dolní části se nachází malé opuštěné hřiště, na skále nad ulicí Myslínovou zjara rostou koniklece. Hlavním cílem úklidu bylo zbavit tuto lokalitu smetí, což se vcelku podařilo, na hromady odpadků odhadem nestačilo jedno nákladní auto. Do úklidu se zapojili i mladí hasiči - starší žáci a členové dorostu.  Akce se setkala se zájmem široké veřejnosti, a díky tomu se úklid rozšířil i na okolní ulice, zejména se jednalo o přilehlou část ulice Myslínova a cestu k nádraží. Pomocí lezeckého vybavení se podařilo odstranit odpad i ze špatně přístupných míst při skále nad Myslínovou ulicí (bez lezeckého vybavení by to nebylo bezpečné, zejména kvůli tomu, že zdejší hornina není pevná, drolí se a odlamuje se, proto také není radno přibližovat se k okrajům zdejších skal a srázů). Kromě nemalého množstvî odpadků byla při úklidu nalezena i tři uhynulá divoká prasata, tento nález byl ohlášen Městské policii.