Hlavní nabídka2020/04/23 - Převoz EXPRESNÍ ZÁSILKY OCHRANNÝCH MASEK určenuých pro praktické lékaře PDF Tisk
Zásahy
Napsal uživatel Tomáš G.   

Převoz zásilky ochranných masek určených pro praktické lékaře

23. 4. 2020, Brno - Tuřany

Naše jednotka byla oslovena s žádostí o pomoc s převozem expresní letecké zásilky z Prahy, která obsahovala ochranné masky české výroby určené pro brněnské praktické lékaře.

Zajišťovali jsme vyložení zásilky z letadla na letišti v Tuřanech a převoz materiálu na základnu Českého červeného kříže Brno, odkud bude probíhat další distribuce.  

Tentýž den jsme zajišťovali rozvoz zdravotnického materiálu pro Charitu Brno a téměř ihned pro převozu zásilky z letiště jsme jeli pomáhat s objemovou dezinfekcí prostorů pomocí zařízení elektronické dezinfekce do objektu Národního divadla Brno.

V galerii najdete fotografie z akce.


Bližší informace o akci z dalších zdrojů:

Technické údaje k této ojedinělé akci:
Baťova Electra dopravila zdravotnický materiál do Brna v rámci iniciativy PilotiLidem.100 kusů ochranných masek Covmask je určeno pro lékaře z první linie. Ty pro ně zdarma vyrábí ČVUT /https://covmask.cz/ a piloti je poté na své vlastní náklady přepravují do nemocnic po celé České republice. V celé věci je klíčovou veličinou čas, ne kvantita převezeného materiálu. Každá nemocnice má přesně objednané množství, které potřebuje dopravit a to co nejrychleji. Většinou jde o desítky kusů. Začíná se převážet také další zdravotnický materiál (roušky, vitamíny apod.) 

Let 23.4.2020 Lockheed L–10 Electra Jana Antonína Bati pilotoval Nikola 
Lukačevič. Masky si na letišti v Brně - Tuřanech vyzvedli dobrovolní 
hasiči z brněnské městské části Královo Pole a odvezli masky Českému 
červenému kříži, kde je budou distribuovat do dalších organizací.

Na palubě byl také štáb České televize, který připravuje podklady pro 
dokument Národ sobě.

Celou posádku doplňovalo pět malých pomocníků - Igráčků. Firma EFKO vyrobila pouze pět Igráčků Mirka, Jirku, Martina, Jakuba a Olivera. Ti si, jak sami vidíte, oblékli leteckou uniformu. A nejen to ! Začali létat jako kopiloti a pomáhat tak organizaci "Piloti lidem". Ti dopravují vzduchem spěšné zásilky s potřebnou pomocí tam, kde je to nejvíce potřeba. Až tenhle úkol splní, máme s nimi velké plány. Tito naši malí kopiloti mají totiž vyšší cíle! Budeme Vás informovat. Nezapomeňte se podívat na kamarády, kteří se rozhodli stejně jako Igráček pomáhat:
facebook: pilotilidem
instagram: pilotilidem 
Kdo ví, třeba kluci právě teď letí nad vaší hlavou. 
https://www.facebook.com/Igracek.Figurka/

Zájem o dobrovolné lety dále stoupá. Koordinátoři projektu spustili na 
svých stránkách možnost přímo poptat let. Této služby může využít 
jakékoli sdružení, společnost nebo jedinec, který vyrábí 
například ochranné pomůcky a nezištně je chce dopravit na místo 
potřeby. https://pilotilidem.cz/https://www.facebook.com/pilotilidem