Hlavní nabídka2020/07/05 - Tábor JEVIŠOVICE 2020 PDF Tisk
Napsal uživatel Tomáš G.   

Tábor JEVIŠOVICE 2020

5. - 15. 7. 2020

Tradiční oddílový stanový tábor, který letos nepřekazil ani koronavirus. Pochopitelně musela být přijata příslušná opatření a tábor byl oproti předchozím rokům jinačí v tom, že se téměř celý odehrával na tábořišti a v nejbližším okolí. Výpravy do civilizace musely být zrušeny. I tak byl tábor dosti zajímavý a hodně věcí se na něm dělo. Na začátku jsme postavili tábor včetně všech potřebných staveb. Kromě táboření samotného jsme se věnovali i hasičské činnosti - cvičili jsme sání vody z hloubky, přičemž si někteří mohli vyzkoušet obsluhu motorové stříkačky, konal se vodácký výcvik na rybníku i lezecký výcvik (slaňování, za odměnu pak lanovka). Vzhledem k tomu, že od jara byly školy uzavřené a pak otevřené jen napůl, musela se letos konat škola na táboře. Konalo se i přenocování mimo tábor, po nočním poplachu. Starší žáci pak měli i noční výsadek, ze kterého se kupodivu všichni v pořádku vrátili. Hráli se hry na táborové louce, konala se mimo jiné soutěž o sestrojení hasicího zařízení hasícího oheň na dálku a mnoha táborníkům dala zabrat pokladová hra, dosti náročná na přemýšlení, komunikaci, zjišťování informací a na zapojení zdravého selského rozumu. Nezapomněli jsme také něco udělat pro okolí - například jsme zvelebili místo kolem Antlovy studánky a umístili jsme k ní poučnou tabulku, pomohli jsme vyčerpat kal ze dna rybníka z okolí výpusti (přičemž se někteří neplánovaně vykoupali i s pramicí), anebo jsme prořezávali křoví a větve kolem lesní cesty. Instruktoři a vedoucí pomohli na začátku tábora opravit molo na rybníku a po táboře i ustavit na hladinu rybníka budku pro kačeny, která byla v předchozích letech odstraněna.

Tábora se zúčastnilo 10 táborníků a 3 instruktoři.

Během tábora bylo splněno 6 odznaků specializací.


Přibyly nové příspěvky v sekci "slavné výroky" (odkaz "mladí hasiči" v menu vlevo).

Fotografie jsou k vidění v galerii.