Hlavní nabídka2022/06/18 - Den s IZS PDF Tisk
Napsal uživatel Tomáš G.   

Den s Integrovaným záchranným systémem

18. 6. 2022, Brno - Královo Pole, stadion FC Zbrojovka, Srbská ul.

Akce pro veřejnost - prezentace činnosti složek IZS.

Akce se konala pod záštitou primátorky města Brna, Markéty Vaňkové, která na závěr akce předala ocenění záchranným složkám za pomoc po ničivém tornádu v loňském létě.

Během akce si mohli zájemci prohlédnout techniku a vybavení hasičů, policie i zdravotnických záchranářů. Byly k vidění ukázky zásahu Policie ČR, Městské policie Brno, zdravotnické služby Meditrans. Proběhla ukázka hašení hasicím přístrojem (provedli mladí hasiči Královo Pole), ukázka ošetření popáleniny (Brno- Královo Pole), ukázka hašení hořícího oleje (SDH Brno - Královo Pole), ukázka vyproštění osoby z havarovaného vozidla a její transport (HZS JmK, Meditrans), ukázka požárního útoku sle mezinárodních pravidel (MH Královo Pole), soutěžní dosciplíny TFA - železný hasič (SDH Královo Pole), ukázka motorového koně - pásového vozíku (SDH Hřensko), ukázka hašení světlice a magnesia (ukázka nového inertního hasiva), hašení lithiové baterie, ukázka hašení s historickou motorovou dvoukolovou stříkačkou (SDH Bedřichovice). K vidění byla i řada historických vozidel i stříkaček (SDH Útěchov - ASC Zil 30, která původně sloužila v královopolském sboru, dále technika SDH Jabloňany, Řícmanice, Brno - Královo Pole, Technické muzeum Brno, soukromí sběratelé - členové našeho sboru, SDH Čebín, SDH Jestřebí). Děti si mohly vyzkoušet stříkání s vodiu na maketu hořícího domku, nebo se přiučit o záchranném systému a mimořádných událostech u informačního stánku (SDH Brno - Královo Pole).

Velkou část organizace akce zajišťovali členové našeho sboru.