Hlavní nabídka2022/07/03 - Tábor JEVIŠOVICE 2022 PDF Tisk
Napsal uživatel Tomáš G.   

Tábor JEVIŠOVICE 2022

3. - 13. 7. 2022

Tradiční oddílový stanový tábor v Jevišovicích, okres Znojmo. Po příjezdu na tábořiště bylo nejprve potřeba postavit tábor - kromě přístřešku pro kuchyň na místě žádná stavba při příjezdu nebyla. No a potom byl prostor na další táboření, hry a na cesty do okolí - letos se jednalo o výpravu do Znojma - zde jsme navštívili Znojemské podzemí, hráli jsme pátrací hru v ulicích mezi Masarykovým náměstím a kostelem sv. Mikuláše a nakonec jsme se zastavili na koupališti, další výprava směřovala na Dalešickou přehradu - zde se konal výcvik ve spolupráci s Vodní záchrannou službou Českého červeného kříže, OS Třebíč. Během tábora se odehrál noční výsadek, po kterém bylo přenocování mimo tábor. Letos byl ztížený tím, že potraviny bylo potřeba sehnat v "pojízdné prodejně" a také se odehrál souboj v kuličkách mezi oběma skupinami starších žáků a vítězové pak získali dvoukolák na odvezení batohů zpátky do tábora. Jako každý rok, tak i letos jsme měli brigádu na zvelebení okolí tábora - prořezávali jsme křoviska kolem lesní cesty, udržovali jsme okolí studánek - zejména Antlovy studánky, kde jsme opravili poškozený oznamovatel, uklidili okolí a dodělali další schodky na pěšině ke studánce (po táboře pak ještě vedoucí pomohli opravit střechu na kůlně na hrázi lesního rybníka - byla poškozená po krupobití, dále i vylovili z rybníka budku pro kačeny). Okolí tábora bylo obohaceno o několik ptačích budek vlastní výroby. Z dalších činností na táboře za zmínku stojí například orientační závod s detektivní zápletkou - následovala pak rekonstrukce zločinu; hra ve které šlo o nalezení cesty do Greenhills - místa, kde neplyne čas; dále azimutový závod, vodácký výcvik na rybníku, hra "Jak dědeček měnil až vyměnil" (z cennějších získaných věcí se jednalo mj. o tábornický nůž, sadu kuchyňských nožů, hrnečky, šidítko pro kočky, apod., jedna ze skupin odmítla mikrovlnou troubu), nebo hasičský výcvik. Tábor byl zakončen slavnostním závěrečným ohněm.

Tábora se zúčastnilo 14 táborníků.

Během tábora bylo splněno 25 odznaků specializací či odborností.


Fotografie z tábora najdete v GALERII.