Hlavní nabídka2023/07/02 - Tábor JEVIŠOVICE PDF Tisk
Napsal uživatel Tomáš G.   

Tábor JEVIŠOVICE 2023

2. - 12. 7. 2023

Letošní, v pořadí již 30. oddílový tábor královopolských hasičů v okolí Jevišovic. Jako vždy jsme přijeli na zelenou louku a první den jsem postavili stany, další den dodělali další táborové stavby. Věnovali jsme se táboření, hrály se hry a vypravovali jsme se do okolí - byli jsme ve Znojmě, kde jsme se podívali na stanici Zdravotnické záchranné služby JmK, kde nám ochotně ukázali vybavení vozidel, prověřili jsme znojemské koupaliště v Louce a taktéž jsme prozkoumali Jevišovice při pátrací hře. Konal se noční výsadek s přenocováním mimo tábor, začal noční "záchrannou akcí " s vyhledáváním zraněných osob v terénu. Po výsadku se všechny skupiny sešly v Jiřicích pod rozhlednou, patřičně jsme prozkoumali i zdejší hasičské muzeum. Během tábora se konala soutěž hasičské dovednosti táborníků, nebo výcvik záchrany osob s pomocí kanoe na rybníku, za zmínku stojí i pátrací hra v okolí tábora o odhalení zločince podle indicií, které se postupně zjišťovali během hry. Také jsme udělali alespoň něco málo pro okolí tábora - proběhla brigáda na prořezávku křovin u lesní cesty, uklizení a údržba okolí Antlovy studánky, taktéž jsme pomohli zpevnit molo na rybníku. Proběhla i kontrola budek pro ptáky, které jsme vyráběli a rozvěsili vloni - ve třech ze čtyř budek byly stopy po tom, že v nich hnízdili ptáci a vyvedli zde mladé. Z hrdinských skutků táborníků vzpomeňme, že jedna z mladších žákyň pomohla na koupališti ve Znojmě vytáhnout z vody topící se holčičku. 

Letošní tábor byl rekordní co do počtu účastníků - bylo zde 18 táborníků.

Během tábora bylo splněno 23 odznaků specializací.


V galerii jsou k vidění první fotografie.

Přibyly i další slavné výroky - článek s doplněnými nejnovějšími příspěvky je nyní pod odkazem "Výpravy a jiné akce"