Hlavní nabídka2023/09/16 - Erbovní slavnosti Králova Pole PDF Tisk
Napsal uživatel Tomáš G.   

Erbovní slavnosti Králova Pole

16. 9. 2023, Slovanské náměstí

Tradiční královopolské Erbovní slavnosti jsou již tradičně obohaceny ukázkami činnosti královopolských hasičů. 

Nejprve předvedli mladší žáci požární útok pomocí hadic D, na speciální terče. Pak mladí hasiči ukázali požární útok ze základny, běh na 60m s překážkami (ve zkrácené verzi) a požární útok z cisternové automobilové stříkačky CAS 25.

Největší ukázku pak předvedli členové jednotky. Námětem byl požár ve skladu, se zraněním dvou osob. Požární zásah byl veden “budovou” i po žebříku, obě zraněné osoby byly vyproštěny a byla jim poskytnuta první pomoc (u jedné z osob se jednalo o kardiopulmonální resuscitaci s použitím AED).

Zájemci si mohli prohlédnout výstavku hasičského vybavení, případně zastříkat vodou na maketu hořícího domečku.

Po dobu akce členové sboru zajišťovali požární dozor (i ohňostroj se obešel bez nutnosti zásahu, během akce byla jednotka povolána k zásahu k požáru střechy na Pakackého třídě) i zdravotní službu.