2023/10/22 - Jednodenní výprava do okolí Oslavan a Ivančic PDF Tisk

Jednodenní výprava do okolí Oslavan a Ivančic

22. 10. 2023

Cesta začínala na brněnském hlavním nádraží, odkud nás vlak zavezl do Ivančic. Od nádraží jsme pak kolem hasičské stanice přešli na náměstí a autobusem jsme popojeli do Oslavan. V Oslavanech jsme se podívali do hasičského muzea, které v prostorách zámku vzniklo zásluhou členů SDH Oslavany. A bylo na co se dívat. Pak jsme autobusem jeli zpět do Ivančic. Vystoupili jsme na funkcionalistickou Rozhlednu Alfonse Muchy na Réně, jedná se o jednu z nejnižších rozhleden v naší zemi (výška 4m), zato je na důstojném místě a rozhled je z ní vskutku pěkný. Navíc nám vcelku přálo počasí. Prošli jsme lesem k Ivančickému viaduktu - k novému i k torzu toho původního (který byl, jak známo, prvním viaduktem s celokovovou konstrukcí v monarchii). Nakonec jsme proti proudu řeky Jihlavy došli ke Stříbskému mlýnu a ze zastávky Ivančice, letovisko jsme vlakem odjeli zpátky do Brna.

Výpravy se zúčastnilo 20 členů oddílu.