2011/10/28 - Výprava z Adamova do Babic PDF Tisk

Výprava z Adamova do Babic nad Svitavou
28. 10. 2011

Naše kroky vedly z Adamova na Alexandrovu rozhlednu, ze které bývá vidět nejen údolí Svitavy, ale i část Brna, o čemž se možno přesvědčit zejména není-li zrovna mlha... V Babicích nám pak místní hasiči předvedli část svojí techniky - dopravní automobil Tatra 805 "Kačena" s přívěsem německé výroby - odsavačem kouře. Na hasičské zbrojnici pak bylo k vidění nemálo zajímavých věcí a vychytávek - kromě cisterny CAS 25 s rekonstruovaným podvozkem a s novým motorem MTS to byl výtah na sušení hadic nebo pokoj pro ubytování případných pohořelých spoluobčanů. Na závěr jsme zkontrolovali technický automobil Avia vybavený k zásahu při dopravních nehodách. Další naše kroky pak vedly podzimním lesem ke Zlámanému kříži nad Řícmanicemi a studánce "Prosba lesa". Cesta končila sestupem mírně či více zvlněným terénem do údolí řeky Svitavy na vlakovou zastávku Babice nad Svitavou.