Hlavní nabídka2012/08/29 - Cvičení složek IZS - Královopolský tunel PDF Tisk
Napsal uživatel Tomáš G.   
9. srpen 2012, 10:03 hod.
Požár - podzemní prostory, tunely
Brno - Královo Pole, Královopolský tunel

Popis: Jednotky vyjely k dopravní nehodě 2 osobních automobilů a dodávky s následným požárem v tunelu Královo Pole. Jedná se o cvičení složek IZS.
Jednotky: HZS JmK - PS Lidická, PS Přehrada, PS BVV, PS Lískovec, PS Líšeň,
SDH Brno - Královo Pole, SDH Brno - Komín, SDH Brno - Husovice, SDH Brno - Židenice, SDH Brno - Bohunice, SDH Brno - Obřany, SDH Brno - Soběšice, HZS podniku SŽDC Brno

Fotogalerie HZS na adrese http://www.firebrno.cz/album/2012-08-29-cviceni-v

Cvičení složek IZS v prostoru Královopolského tunelu. K dopravní nehodě došlu v tunelové rouře A. Hasební zásah byl veden z druhé tunelové roury, kam byly rovněž propojovací chodbou transportovány zraněné osoby, aby zde mohli být dále ošetřeny ZZS.
JSDH Brno - Královo Pole (CAS 25, posádka 1+6) měla za úkol podílet se na evakuaci nezraněných osob evakuačním výtahem, popř. po únikovém schodišti v technickém objektu; dále se podílela na průzkumu v propojovacích chodbách tunelu. Zásah jednotky byl veden z Dobrovského ulice únikovým východem v technickém objektu tunelu.