2012/09/10 - Požár tržnice - Olomoucká ul. PDF Tisk
Zásahy
10. září 2012, 00:18 hod.
Požár, podtyp: Průmyslové, zemědělské objekty, sklady
Brno - Černovice, ulice Olomoucká

Popis: Jednotky vyjely k požáru tržnice. Požár budovy 50x12 metrů, zasažen celý půdní prostor. Ustaven automobilový žebřík AZ-30. Vyhlášen III. stupeň požárního poplachu. Zřízeny 3 bojové úseky. Nasazeno celkem 12 proudů. Zřízen štáb velitele zásahu. Lokalizace 5:58 hod. Střídání zasahujících jednotek. Likvidace 13:05 hod.
Jednotky: KŘ HZS Jmk, ŠS Tišnov,
HZS JmK - PS Lidická, PS Přehrada, PS BVV, PS Lískovec, PS Líšeň, PS Rosice, PS Židlochovice, PS Pozořice,
SDH Brno - Bohunice, SDH Brno - Komín, SDH Brno - Husovice, SDH Brno - Soběšice, SDH Brno - Židenice, SDH Brno - Slatina, SDH Brno - Černovice, SDH Brno - Chrlice, SDH Brno - Holásky, SDH Brno - Královo Pole, SDH Šlapanice, HZSp SŽDC Brno

Celkem zasahovalo 80 hasičů se 22 zásahovými vozidly (dle ranního internetového článku HZS).
Členové JSDHO Brno - Královo Pole zajišťovali 1 útočný proud, dále pak dodávku vody pro automobilový žebřík z vozidla CAS 32 (CAS 32, družstvo 1+3, záloha na základně 3 členové).

Další informace a fotografie na stránkách HZS JmK - odkaz zde.