Hlavní nabídka2013/03/29 - Trojdenní výprava do údolí Oslavy PDF Tisk
Napsal uživatel Tomáš G.   

Trojdenní Velikonoční výprava do údolí řeky Oslavy

29. - 31. 3. 2013, Náměšť nad Oslavou - Oslavany

Trojdenní cesta pro odhodlané členy z řad dorostu, tradičně do drsného ale krásného údolí řeky Oslavy.

Cesta začínala u vlaku v Náměšti nad Oslavou, dále pak kolem řeky na hrad Lamberk a dále pak do Březníku, kde jsme přeocovali v tělocvičně.

Druhý den jsme pokračovali údolí řeky na hrad Kraví hora, poté k soutoku řeky Oslavy a říčky Chvojnice, následoval drsný výstup na Ketkovický hrad a navečer jsme dorazili do Ketkovic, kde jsme opět nocovali v tělocvičně.

Třetí den jsme postupovali dále po proudu řeky do Oslavan,odtud dál již pak autobusem do Ivančic a odtud vlakem do Brna.

Na cestě jsme kromě malého množství lidí spatřili i stádo divokých prasat v počtu 14 ks. Cesta byla výjimečná zejména nezvyklým zimním počasí (sněžení, místy závěje). (V loňském roce bylo v této době extrémní sucho a v kraji bylo mnoho požárů porostu.)