Hlavní nabídka2013/04/21 - Výprava přes hřeben Pálavy PDF Tisk
Napsal uživatel Tomáš G.   

Výprava přes hřeben Pálavy

21. 4. 2013

Odhodlaní členové z řad starších žáků i dorostu se vydali na přechod Pálavy. Po přesunu vlakem z Brna do Šakvic a po další cestě autobusem do Dolních Věstonic jsme vyrazili na zříceninu hradu Děvíčky (Dívčí hrady), která je výjimečná nejen svojí podobou i dalekým rozhledem (pokud zrovna není opar či mlha), ale i pověstí o zavražděné tatarské princezně a hradním pánovi, který se dlouho z nabytého bohatství neradoval. Další cesta vedla téměř po hřebeni (co dovolila turistická cesta) do Soutěsky. Zde mimo jiné někteří využili studánky k nechtěné koupeli. Poté jsme šli dále do Klentnice a vystoupili na Sirotčí hrad. Nakonec jsme přešlli Stolovou horu a kolem vrchu Turoldu (ve starém lomu někteří prošli "geopark" - tedy výstavku hornin) dorazili do Mikulova. Odtud nás zavezl vlak (nepočítaje autobus při výluce na trati) do Brna.