Hlavní nabídka2013/06/30 - Tábor JEVIŠOVICE 2013 PDF Tisk
Napsal uživatel Tomáš G.   

Tábor JEVIŠOVICE 2013

30. 6. - 10. 7. 2013

Tradiční oddílový stanový tábor, již po devatenácté konaný v Jevišovicích, okr. Znojmo.

Po příjezdu na místo (vlak Brno - Břeclav - Znojmo, BUS Znojmo - Jevišovice - Boskovštejn) jsme se utábořili - t.j. postavili stany, vykopali ohniště a zabydleli sebe i materiál (na místě přes rok stojí pouze přístřešek na kuchyň), následně postavili ostatní táborové stavby a oddávali se táboření. Kromě toho jsme podnikali kratší či delší výpravy do okolí. Jednalo se o cestu do Znojma, kde nám na stanici Hasičského záchranného sboru ukázali techniku, včetně nově před několika dny dodané cisternové automobilové stříkačky Tatra 7, dále jsme si prohlédli znojemské podzemí; další výprava vedla do Slupi, kde jsme si zvenčí prohlédli opravený bunkr ("řopík") a zevnitř pak vodní mlýn, který je technickou památkou a je spravován Technickým muzeem v Brně (vybavení mlýna je provozuschopné, o čemž jsme se mohli částečně přesvědčit). Táborníci přečkali noční výsadek, ze kterého se všichni proti všemu očekávání vrátili. Na táboře byla příležitost vyzkoušet si práci se strojem PS 12, což se pak prověřilo při čerpání studny na bývalé hájovně (studnu jsme čerpali za účelem jejího vyčištění). Dále proběhl lezecký výcvik (slaňování) a základní výcvik se čluny na rybníku. Z dalších akcí budiž vzpomenuta kupříkladu noční pátrací hra v lese, pátrací hra v  Jevišovicích, pokladová hra u jevišovické přehrady (hledání nápisů na kamenech a skalách z paluby člunů, podle nápisů pak rozšifrování zprávy - což se podařilo jen těm nejtrpělivějším), samostatné vaření po skupinách, hra o proniknutí do vastního tábora přes hlídku nebo vyhledávání a ošetření zraněných osob v nočním terénu (samozřejmě že cvičně). Během tábora jsme zkoušeli práci s polním telefonem, byla zprovozněna linka z tábora k rybníku, která byla využitá během výcviku. Dobrovolníci pak pomohli vytvořit schody k molu na hrázi rybníka.

Tábor byl ukončen slavnostním táborovým ohněm.

V průběhu tábora bylo splněno 17 odznaků specializací.


Doporučujeme rovněž ke studiu nové přspěvky v záložce "Slavné výroky"