Hlavní nabídka2013/08/12 - Pětidenní putování po České Kanadě PDF Tisk
Napsal uživatel Tomáš G.   

Pětidenní putování po České Kanadě

12. - 16. 8. 2013

Pětidenní pěší cesta dorostu přes Českou Kanadu začala ve Slavonicích na nádraží. První naše kroky vedly do města, kde jsme vystoupali i s bagáží na věž kostela a prošli (již bez bagáže) slavonické podzemí, které je přístupné pouze pro otrlé a ne příliš objemné jedince (jednak by se nevešli do "broďáků" neboli "atomkecek", jednak by se nevešli do některých podzemních prostorů. Dále jsme cestovali na západ, cestou si řádně prohlédli i zevnitř objekt lehkého opevnění ("řopík"), který je uveden do původního stavu, včetně vybavení. Nocovali jsme v místě zaniklé středověké osady Pfaffenschlag. Další den naše cesta vedla do Graselovy sluje, kde se údajně tento zločinec ukrýval; dále pak přes Stálkov blíže k Landštejnu. Tento hrad je středobodem České Kanady a další den jsme jej navštívili, stejně jako i samoobsluhu ve Starém městě pod ním (na hradě se mimo jiné odehrálo dramatické představní historického šermu, které bylo zpestřeno údajně náhodným přeletem vrtulníku). Další den naše kroky vedly dále na západ až k úzkorozchodné železnici, nocovali jsme v blízkosti zastávky Kaproun, která je paměttihodná tím, že je ukryta v lese a donedávna se zde nacházel pouze litinový sloup s názvem zastávky. Pobyt zde zpříjemňovali projíždějící vlaky, ať už motorové či parní trakce. Poslední den jsme se ubírali podél trati na jih, ve stanici Senotín jsme pak nastoupili do vlaku a motorový vlak nás po úzkorozchodné železnici dovezl do Jindřichova Hradce, odkud dále jsme cestovali vlakem do Jihlavy a do Brna.

 

Dále viz nové příspěvky v rubrice SLAVNÉ VÝROKY