Hlavní nabídka2014/02/21 - Halová soutěž v Havířově PDF Tisk
Napsal uživatel Tomáš G.   

Výprava na neoficiální mistrovství Čech, Moravy a Slezska - halová soutěž

21. - 23. 2. 2014, Havířov / Ostrava

Tradičně, už od roku 1997 jen se dvěma přetržkami, se účastníme neoficiálního mistrovství v Havířově. Protože soutěž je náročná časově i fyzicky, vypravili jsme se v pátek vlakem do Ostravy, kde jsme přespali na hasičské stanici Ostrava - Muglinov. V sobotu brzy ráno jsme cestovali do Havířova, kde se soutěž odehrávala. Další večer i noc jsme opět sídlili v Ostravě- Muglinově. V neděli ráno, poté, co jsme téměř bleskurychle pobalili věci, vyrazili do dolní oblasti Vítkovice, kde jsme se podívali do dolní oblast - konkrétně na výstavu  U6. Jedná se o expozici techniky, která je ve dvou patrech bývalé velké tovární haly, každý si tam mohl vyzkoušet všechno možné - mimo jiné třeba řídit auto či lokomotivu (jako trenažér), vyzloušet fyzikální pokusy, vyřezávat ze dřeva na soustruhu anebo si prolézt model ponorky Nautillus. Nemalou pozornost přitahovaly vodní turbíny, pumpy a vodní kola. (Ve skutečnosti by výstava zasloužila alespoň půl dne, když už ne cyláý den.) Kolem poledne jsme vyrazili na cestu do Brna, která se odehrála za pomocí tramvaje a následně pak vlaku.

 

 

Umístění v soutěži:

 

Starší žáci: 4. místo z 33 družstev (uzlová štafeta 2. místo!)

 

Mladší žáci: 6. místo z 31 dužstev