Hlavní nabídka2014/07/05 - Mistrovství ČR DOROSTu v Brně PDF Tisk
Napsal uživatel Tomáš G.   

Mistrovství ČR soutěže DOROSTu

5. - 6. 7. 2014, Brno - Královo Pole

Mistrovství ČR v soutěži DOROSTU proběhlo letos na stadionu VUT pod Palackého vrchem.

Náš sbor měl mezi soutěžícími svého zástupce, kterým byl Pavel Váňa, který je členem SDH Velká nad Veličkou, několik let však působí v našem sboru; souteže se účastnil v kategorii jednotliívci - starší dorost.

V soutěži našemu zástupci nebylo štestí nakloněno. Na běhu 100m s překážkami dosáhl času, který by stačil na 2. až 3. místo, nicméně se mu odpojila hadice od rozdělovače (ačkoliv se podařilo rozdělovač "nastřelit" přesně, při proběhnutíé cílem při potáhnutí rozdělovače za hadici se půlspojka odpojila), počítal se tedy horší pokus s časem 21s. Smůla byla dovršena dvěma neplatnými pokusy ve dvojboji - v obou případech spadený hasicí přístroj před proběhnutím cílem.

Celkový výsledek: 13. místo ze 14 soutěžících.

Jedná se o to větší smůlu, že svými dlouhodobými výkony Pavel Váňa útočil na přední místa v katergorii. Nezbývá tedy, než doufat, že smůla již byla vybrána a v příštím roce se bude dařit lépe.