Hlavní nabídka2015/02/27 - Neoficiální mistrovství ČMS+S v Havířově PDF Tisk
Napsal uživatel Tomáš G.   

Neoficiální mistrovství Čech, Moravy, Slezska a Slovenska v Havířově - halová soutěž

27. 2. - 1. 3. 2015, Havířov / Ostrava

Trojdenní výprava na halovou soutěž konanou tradičně v Havířově (soutěž pořádá SDH Havířov - město).

Z Brna jsme vyjeli v pátek odpoledne, vlakem směr Ostrava. Z nádraží nás dovezl trolejbus do Ostravy - Muglinova, kde jsme se usídlili na zdejší hasičské stanici.

V sobotu brzy ráno jsme trolejbusem vyjeli k autobusovému nádraží a odtud pak autobusem do Havířova.

Na soutěži jsme poměřili síly ve třech disciplinách: Štafetě požárních dvojic, štafetě 4x40m (zkrácená verze štafety 4x60m) a uzlové štafetě.

Mladší žáci skončili celkově na 15. místě ze 28 družstev (štafeta dvojic 24., uzlová štafeta 16., štafeta 4x40m 8.), starší žáci na 26. místě ze 40 družstev (štafeta dvojic 26., uzlová štafeta 20., štafeta 4x40m 26.).

Do Ostravy jsme dorazili zpět navečer, stihli jsme se řádně najíst a ještě si i něco zahrát.

V neděli dopoledne jsme sbalili věci, cestu na vlak jsme vzali lehkou oklikou - podívali jsme se do ostravského městského hasičského muzea, kde jsme všechno rádně prozkoumali. A bylo určitě na co koukat. A dole v garáži jsme si pak mohli hodně věcí přímo osahat a vyzkoušet - jako třeba práci s ručním zařízením na kartáčování hadic, obsluhu ruční stříkačky, nebo vytažení figurýny ze studny pomocí kladkostroje.

Po poledni jsme v Ostravě nasedli do vlaku, který nás zavezl zpátky do Brna.