2017/07/02 - Tábor "JEVIŠOVICE 2017" PDF Tisk

Tábor "JEVIŠOVICE"

2. - 12. 7. 2017

Tradiční letní stanový oddílový tábor, který se letos opět konal v Jevišovicích, okres Znojmo. První dny byly věnovány stavbě a zařízení tábora (na tábořišti je postaven přístřešek pro kuchyň, který letos na jaře prošel důkladnou opravou střechy, jinak je při příjezdu na tábořišti k vidění pouze les a zelená louka, na které musí tábor účastníci teprve postavit.). Vše probíhalo hladce, a tak se brzy dalo věnovat táborovým radovánkám a cestám do okolí. Jedna z výprav směřovala do Znojma, kde jsme návštěvou poctili stanici Hasičského záchranného sboru a kde jsme se podívali do věhlasného znojemského podzemí. Další z výprav směřovala do Chvalovic, do muzea opevnění republiky (pěchotní srub MJ-S 4 "Zatáčka"). Během tábora se konal noční výsadek, s přenocováním v terénu, proti všemu očekávání se z něj všichni v pořádku vrátili. Přestože tábor byl ve znamení teplého počasí a sucha, proběhl hasičský výcvik. Našel se i čas pro pomoc v okolí - jednalo se o uvolnění lesní cesty od autobusu od popadaných stromů a o odklízení klestí po prořezávce porostu kolem lesního rybníka. Z dalších pozornosti hodných akcí vzpomeňme kupříkladu bojovou hru o znovudobytí obsazeného tábora, výcvik s loděmi na rybníku, závody v plavbě po rybníku na matracích, noční průzkum sousedního tábora, či hru "jak dědeček měnil, až vyměnil" (na kterou navázala "tombola" - losování o získané cenné relikvie, k nejcennějším patřila bezesporu společenská hra plná kartiček v německém jazyce, ze kterých patrně nemalá část chyběla, dále sada 81 hřebíků a nemalé množství figurek a nádob...) Tábor byl završen večerní hostinou a slavnostním táborovým ohněm. Tábor byl neplánovaně o hodinu prodloužen - cesta zpět se neobešla bez zpožděni vlaku a následného ujetí "navazujícího" rychlíku do Brna. Tábora se zúčastnilo 16 členů oddílu z řad starších i mladších žáků, dále samozřejmě instruktoři a vedoucí. Během tábora bylo splněno 13 odznaků specializací či odborností.

(Tábor přinesl i pár nových příspěvků do sekce "SLAVNÉ VÝROKY". Rovněž přibyly fotografie do GALERIE.)