Hlavní nabídka2018/11/04 - Výprava do Oslavan a Ivančic PDF Tisk
Napsal uživatel Tomáš G.   

Výprava do Oslavan a Ivančic

4. 11. 2018

Jednodenní oddílová výprava určená ponejvíce pro mladší žáky.

Sraz byl na hlavním nádraží, odtud jsme jeli vlakem do Tetčic, kde jsme přestoupili na autobus do Oslavan. Tem jsme svojí návštěvou poctili hasičské muzeum, které v areálu oslavanského zámku založili zdejší dobrovolní hasiči. K vidění je zde historická hasicí technika, včetně několika koňských stříkaček, historické motorové stříkačky, historické i současné stejnokroje i doplňky, historické hasicí přístroje a také fotografie a písemnosti týkající se okolních hasičských sborů. (Hasičské muzeum v listopadu bývá již zavřené, návštěvu jsme museli předem domluvit; zdejší správci se nám velmi pečlivě věnovali, za což jim patří naše poděkování.) Poté jsem se autobusem přesunuli do sousedních Ivančic. Tam jsme si z venku prohlédli hasičskou stanici, podívali se na rozhlednu Alfonse Muchy na Réně a přes les došli pod Ivančický viadukt, přesněji viadukty, zejména ten starší a již nepoužívaný (a bohužel již dlouho ne kompletní) je pozoruhodným technickým dílem. Naše další cesta pak vedla po silnici do Moravských Bránic na vlak, kterým jsme (s přestupem ve Střelicích) cestovali do Brna.